Dzień dobry lub dobry wieczór,

nazywam się Michał Szymanderski-Pastryk, a na tej stronie możesz dowiedzieć się trochę więcej o moich doświadczeniach i umiejętnościach.

Zapraszam, poznaj mnie!

Swoją karierę zaczynałem w Amnesty International jako fundraiser w 2014 r., następnie byłem teamleaderem fundraiserów, potem koordynatorem regionalnym fundraisingu, a swoją przygodę z AI skończyłem jako członek zarządu (wybrany kwieceń 2016 – rezygnacja październik 2016 r. ze względu na konflikt interesów tj. rozpocząłem pracę dla organizacji zaangażowanej politycznie). Organizowałem wiele manifestacji, konferencji, zgromadzeń i innych przedsięwzięć politycznych – byłem współorganizatorem oraz rzecznikiem prasowym listopadowych manifestacji antynacjonalistycznych w latach 2015 i 2016, szkoliłem obserwatorów zgromadzeń Amnesty International, tworzyłem filmy/grafiki/strony internetowe m.in. dla stowarzyszenia Amnesty International, ruchu Obywatele RP, fundacji Zobacz JESTEM!, fundacji Demokracja XXI oraz fundacji Szkoła Liderów. Byłem aktywnym uczestnikiem i współorganizatorem demonstracji i innych przedsięwzięć w obronie sądownictwa w lecie 2017 i 2018 roku. Ukończyłem również wiele szkoleń m.in. Liderskie, obsługa Adobe Photoshop – podstawy, Bezpieczeństwo w Pracy w NGO, Podstawy HR oraz wiele innych związanych z pracą w Amnesty International, na których zdobywałem wiedzę merytoryczną o zagadnieniach związanych z problematyką praw człowieka i obywatela.

Od ponad dwóch lat prowadzę praktycznie pełną komunikację zewnętrzną dla ruchu Obywatele RP. Wysyłam i piszę noty oraz komunikaty prasowe, nawiązuję relację z prasą, często reprezentuje ruch Obywatele RP w mediach, obsługuję social media (Facebook, Twitter, YouTube), tworzę treści wizualne (filmy, grafiki – internet, plakaty, ulotki, banery, loga) oraz zajmuję się fundraisingiem (zrzutka.pl, DotPay, PayPal, wpłaty na konto), uczestniczę w procesie tworzenia i obsługi stron internetowych – z czego kilka postawiłem sam, jeździłem również na objazdy po Polsce, podczas których tworzyliśmy struktury regionalne i przekonywaliśmy do naszej idei.

W swojej pracy używam m.in. Adobe Photoshop, GIMP 2, Adobe Premiere, MailChimp, WordPress, OBS Studio, Trello, Google Drive, pakiet Office, Brand24, Google Analytics oraz wielu innych narzędzi niezbędnych do pracy w moim sektorze.

Radzę sobie dobrze z obsługą kamery i aparatu (tj. m.in. kompozycja kadru, plastyka obrazu, ustawienia techniczne, ekonomia montażu) oraz systemów nagłośnieniowych.

W ramach swojej prywatnej działalności gospodarczej prowadziłem również mini-sklep na Allegro, dało mi to pewne obycie w obsłudze systemu sprzedaży Sky-Shop, a tym samym prawdopodobnie w innych podobnych programach, oraz w kontakcie z klientami i hurtowniami.
Bez problemu uczę się nowych aplikacji i oprogramowania, pracowałem również na Linuksie (Ubuntu, Debian), więc konsola nie jest mi straszna.

Od końca listopada 2018 r. prowadzę dla Obywateli RP format video “Rozmowy Obywatelskie” na kanale YouTube i portalu Facebook (emisja na fanpage Obywatele RP oraz Video-KOD) w ramach projektu Obywatelskie Newsy, którego celem jest utworzenie oddolnych ale trochę bardziej sprofesjonalizowanych mediów obywatelskich. Odpowiadam za zaproszenie gości, przygotowanie merytoryczne i research, zaplecze techniczne (kamery, mikrofony, światło), przeprowadzenie rozmowy, montaż oraz emisję – czyli za pełną realizację.

W pracy dla ruchu Obywatele RP i Amnesty International organizowałem i brałem udział w wielu przedsięwzięciach (panele, dyskusje, zgromadzenia, narady itp.), podczas których miałem okazję poznać wielu fantastycznych ludzie, dzięki czemu rozumiem trochę lepiej otaczający nas świat, ale co najważniejsze, nabrałem pokory. Udało mi się również zrozumieć lepiej procesy, jakie rządzą zmianami społecznymi i nauczyłem się, że zmiana to ewolucja, a nie rewolucja, zmiana to proces – a przynajmniej taka zmiana, która ma być trwała i budować społeczeństwo.

w 2015 r. rozpocząłem studia prawnicze na Uniwersytecie SWPS w trybie zaocznym, na rok 2018/2019 wziąłem urlop dziekański ze względu na brak możliwości pogodzenia pracy ze studiami, w październiku 2019 r. wracam na studia i rozpoczynam 4 rok prawa. Obecnie nie posiadam doświadczeń w pracy stricte prawniczej, jednak wielokrotnie pisałem wnioski o udostępnienie informacji publicznej (np.: 123) napisałem kilka pism procesowych (m.in. zażalenie na zatrzymanie, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa/wykroczenia, zażalenie na postanowienie o umorzenie postępowania) oraz wielokrotnie występowałem przed sądem (w roli obwinionego i powoda) w związku z moją aktywnością obywatelską. Te doświadczenia nie dały mi kompetencji prawniczych, ale oswoiły z czynnościami prawnymi.
W szczególności interesuje mnie prawo administracyjne i zagadnienia z nim związane.

Z rzeczy nie związanych z pracą – interesuje się drukiem 3D, mam obsesje na punkcie jakości muzyki, majsterkuje tj. bawię się w mini-programowanie (Python, Arduino), lutuję, łączę kabelki itp. oraz bardzo lubię oglądać obrazy i zdjęcia, mimo kompletnego braku zdolności manualnych, cieszę się dobrym poczuciem estetyki.
Przez ostatnie miesiące moją biblią intelektualną stały się książki Yuvala Noah Harariego pt.: “Sapiens”, “Homo Deus” oraz “21 lekcji na XXI wiek”.

Angielski – w lecie 2017 r. przebywałem przez dwa miesiące w Irlandii. Swoją znajomość języka angielskiego oceniam na B2, nie jest ona idealna, wykładu bym nie dał, ale do zwykłych rozmów w kuluarach, oglądania filmów i pisania e-maili jest dostateczna.

Z moim aktualnym CV możesz się zapoznać tutaj.

Obserwuj mnie!

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą ze mną lub po prostu masz jakieś pytanie, pisz/dzwoń śmiało. Zobowiązuję się odpowiedzieć Ci w przeciągu 24 godzin, jeżeli tak się nie stanie, to znaczy, że coś się zepsuło i wiadomość nie dotarła. Napisz proszę w takiej sytuacji ponownie.

Moje małe hobby, druk 3D i Time Lapsy tj. filmy w przyspieszonym tempie.