fbpx

Michał Szymanderski-Pastryk

Jestem Michał i łączę pracę z aktywizmem

Od początku swojej kariery zawodowej jestem związany z sektorem pozarządowym. Pracowałem m.in. dla Amnesty International, ruchu Obywatele RP oraz Stowarzyszenia Klon/jawor. Przez większość czasu zajmowałem się promocją w internecie, kontaktem z prasą i content marketingiem (czyli tworzyłem treści).

Brałem udział w licznych przedsięwzięciach społecznych, współorganizowałem protesty w obronie sądownictwa w 2017 i 2018 roku, byłem rzecznikiem prasowym największych demonstracji antyfaszystowskich w 2015 i 2016 r. Uczestniczyłem w przygotowaniach dziesiątek wydarzeń i współpracowałem ze wspaniałymi ludźmi, którzy wpływają pozytywnie na świat.

W 2018 roku uruchomiłem działalność gospodarczą, zależało mi na uniezależnieniu się finansowym i nawiązaniu współpracy z różnymi NGO-sami. Zdecydowałem, że moja działalność ma mieć określone cele: dostarczyć organizacjom pozarządowym profesjonalną promocję i pomóc im tym samym wprowadzać pozytywne zmiany na świecie.

Wierzę, że prowadząc działalność gospodarczą, mogę również czynić dobro. Jestem ukierunkowany na współpracę z trzecim sektorem i ruchami społecznymi, nie współpracuję z biznesem, jedynym wyjątkiem jest edukacja i kultura. Drukuję na recyklingowanym papierze, podwykonawców zatrudniam z poszanowaniem praw pracowniczych, odprowadzam należyte podatki, współpracuję z organizacjami, które mają podobne wartości do moich.

Organizacje, z którymi współpracuję szczególnie cenią moje podejście aktywistyczne. Dzięki znajomości trzeciego sektora i duszy społecznika doskonale rozumiem priorytety NGO-sów.

Jestem aktywistą. Aktywność społeczna była dla mnie zawsze najważniejsza, dlatego możesz mnie spotkać na wielu demonstracjach oraz obserwować na Twitterze.

Masz pytania?